Sommeljee kirjutab

Viis toredat fakti Pommery Champagne kohta!

Kirsi
20.02.2024
Viis toredat fakti Pommery Champagne kohta!

Tutvustame lähemalt ajaloolist Pommery šampanjamaja, mille valikut on meil rõõm Edrinksi lettidel pakkuda!

1. ESIMENE BRUT CHAMPAGNE

Pommery on avangard, uute veinistiilide teerajaja, uuenduslike veinivalmistamise tavade ellukutsuja. Muude uuenduste hulgas valmistas Pommery, Madame Pommery käe all, 1874. aastal esimesena Brut stiilis Champagne’i. Toona oli see igati järsk ja uuenduslik kõrvalekalle 19. sajandil moodsatest magusatest šampanjadest!

Julge visionäär Madame Pommery otsustas aastakümneid tagasi, et šampanjat tuleb muuta. Tema visioon oli kaotada šampanja magusus ja desserteveinilik staatus ning muuta jook kuivaks ja elegantseks, et seda saaks nautida enne, pärast või isegi ilma toiduta.

2. LIHVITUD KVALITEET

Viinamarjade päritolu veinide kvaliteedis on ülioluline. Pommery Champagne valmistatakse vaid parimatest aedadest pärit viinamarjadest.

Šampanjades kasutatud viinamarjade mitmekesisus, iga-aastase saagi kvaliteedi kontroll, laialdane reservveinide valik segude jaoks, laagerdumisaeg keldris – kogu see hoolsus ja tootmise mitmekesisus loob Pommery šampanjadele meeldivaid ja isikupäraseid nüansse.

Alates 2014. aastast on Vranken-Pommery Monopole Group saanud «Säästev viinamarjakasvatus šampanjas» ja «Kõrge keskkonnaväärtus» märgised.
Need märgised annavad tunnistust aastatepikkusest tööst säästva viinamarjakasvatuse poole. See tagab muuhulgas oluliselt vähendatud taimekaitse vahendite kasutamise viinapuudel.

3. POMMERY CHAMPAGNE STIIL

Pommery šampanjade stiili keskmes on soov olla loodusega harmoonias, väljendades end piirkonna suurepäraste viinamarjasortide kaudu.

19. sajandil ehitatud keldri kõrge karkassi all asub vaatidega täidetud ruum, kus viiakse lõpuni esimesed käärimised.

Peale korjet, oktoobri esimeses pooles, valmib esimese käärimise läbinud ilma mullita vein, mida veinispetsialistid degusteerivad kvaliteedi tagamiseks. Segamise, mis on tootmisprotsessi võtmeetapp, viib läbi keldrimeister Clément Pierlot koos oma veiniasjatundjatest meeskonnaga.

Kasutades erinevaid eelnevate aastakäikude baasveine, jälgitakse hoolikalt ja täpselt Pommeryle iseloomulikku aroomi- ja maitseprofiili. Nii saab aastast-aastasse jätkuda Pommery šampanjade kvaliteet ja stiil.

Aroomide täielikuks välja kujunemiseks vajab vein aastaid, et küpseda. Sügaval keldris saavad kokku ideaalsed tingimused, võimaldades erinevatel aastakäikudel täieliku küpsuseni jõuda. Suvel niiskust säilitades ja talvel soojust hoides toimivad kriidist keldriseinad täiusliku temperatuuriregulaatoriga.

Vein läbib teise käärimise, mille tulemusena tekib šampanjale iseloomulik mull. Mullide tekkimiseks on pärm tarbinud ära kogu suhkru ning edasi lastakse settel, mis pudelisse tekib, olla veel mõnda aega veiniga kontaktis. Just pärmisette kokkupuutumine veiniga annab šampanjale iseloomuliku rikkaliku aroomibuketi.

Pommery märgistab enda veine järgmiste kvaliteedimärgistega:

  • Brut Royal on segu ligi neljakümmest erinevast šampanja aastakäigust.
  • Millésimé on valmistatud seitsmest 100% Grand Cru’st.
  • Cuvée Louise, kõige rafineeritum aastakäik, on segu kolmest kõige õrnemast Grands Cru’st.

4. POMMERY KELDRID

Reimsi kriidikarjääride muutmine veinikeldriteks oli sajandi suurim ehitusprojekt, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Prantsuse ja Belgia kaevurid kaevasid 18 kilomeetri jagu tunneleid 30 meetrit maapinnast allapool. See on hiiglaslik maa-alune linn katedraalidest, mis pärinevad gallo-rooma perioodist. Mõned neist on kaunistatud uhkete monumentaalsete bareljeefidega, mis on kujundatud kriidist.

Champagne Pommery keldrites kõndides märkab igas tunnelis suuri linnasilte. Need on sinna pannud Madame Pommery, kes viis veinitehase pärast enda abikaasa surma suure kuulsuseni. Iga märk tähistas Madame Pommeryle edu uuele turule sisenemisel.

Monumentaalne 116 astmega trepp on ainus ühendus selle maa-aluse maailma ja välismaailma vahel.

5. KUNST IGAL SAMMUL

Madam Pommery oli suur kunstiarmastaja – seda ilmestavad keldriseintele graveeritud suured skulptuurid, mis valmisid 1884. aastal suure prantsuse skulptori Gustav Navlet käe all.

Tähenduslike linnasiltide kõrval on ka maa-aluseid moodsa kunsti teoseid, mis on osa iga-aastasest mõisa keldrites toimuvast kunstinäitusest “Experience Pommery”.

Pommery šampanjasid toob maale Momentin Estonia OÜ, https://momentinbaltics.com/estonia/