Meie lood

Meie sommeljeed: Tiia

Katrina
12.05.2023
Meie sommeljeed: Tiia

Tiia Eeskivi on kaheldamatult eDrinksi, aga võibolla ka kogu Eesti sommeljeede pere kõige kiirem inimene. Nimelt on ta  mitmekordne Eesti meister ja rekordiomanik tõkkejooksus, olnud Eesti koondise liige ja osalenud isegi EM-il.

Praegu jagab Tiia oma töist aega nii eDrinksi koolitusõhtuid korraldades ja poeleti taga kui veini maale toovas firmas Momentin kliendisuhete peal exceli tabelite seltsis. Äratundmine, et vein on tema südameasi, ei tulnud kuidagi äkki ega silmi avava hetkena. Siiani meeldivad talle nii arvud kui vein. „Kõigepealt arvud korda ja siis veini,  või kui arvud korda ei taha minna, siis veini vahele  ja …. Lõpuks on kõik  taandatav matemaatikale – kaks pudelit šampanjat on alati parem kui üks,“ ütleb Tiia ise.

Kirgliku mullijoogi sõbrana paneks ta oma lemmikjoogid järjekorda nii: Champagne, Cremant, Franciacorta, Cava, muu maailma vahuveinid. Siis mõnikord mõni hea chardonnay või itaallane või mõni vähetuntud valgest viinamarjast vein ja siis harvadel juhtudel, kui tõesti mõnda vahukat juua pole, siis mõni punavein  nagu Shiraz või Garnacha.

Sellist hetke või riietust, mille juurde šampanja kindlasti EI SOBIKS, ei suuda Tiia ette kujutada. „Isegi  vannis on ju tore mõnda head vahukat nautida  –  vaht ümber minu ja minu klaasis!“

Kui oleks võimalik selline jabur moment, et peaks kogu elu lõpuni tarvitama ainult ühte veini, siis Tiia valik selleks oleks Charles Heidsiecki šampanja. Sommeljee peab tööst tulenevalt olema kursis ja maitsma igasuguseid alkoholiga jooke, pirtsustada ei saa. Aga töövälisel ajal, kui saab siiski ise oma klaasi sisu valida, siis ei võta ta suu sissegi kanget alkoholi, õlut  ja  siidrit.

Lemmikjook ja suupiste – mõistagi šampanja ja austrid!

Kas tal on olnud veinireisidel või degustatsioonidel sellist maitseelamust, et mõtled – kõik, no nüüd on taevas, enam paremaks minna ei ole lihtsalt võimalik? „Taevast  pole veel ette tulnud, aga loodan seda kunagi kogeda,“ ütleb Tiia ja jätkab kirglikult otsinguid. Juba üheksandat aastat eDrinksis.