Meie lood

Meie sommeljeed: Jana Kallaste

Katrina
30.01.2024
Meie sommeljeed: Jana Kallaste

Seekord on meil rõõm tutvustada ühte meie kõige pikaajalisemat töötajat Janat. Jana rõõmsameelset energiat kohtab just meie Tabasalu poes, kus ta on töötanud alates 2014. aastast poe avamisest saadik. Nii oma püsiklientidele kui teistele Tabasalu keskuse töötajatele on Jana positiivsus ja naer ammu teada ja tuttavad!

Enne Edrinksi tööle asumist kogus Jana teadmisi ja armastust joogimaailma vastu erinevates restoranides töötades. Jana tõdeb, et lisaks ESE baaskursusele, mille ta läbis 2016. aastal, on tal olnud rõõm proovida põnevaid jooke restoraniaegadest mitmete erinevate koolitajate käe all. Neist ehk kirkamana on meelde jäänud just Matti Timmermann, kellel on olnud suur roll Eesti veinide koolitusmaastiku rajamisel. Erinevatest kollektiividest on jäänud kogemused ja sõbrad terveks eluks – esiletoomist väärib näiteks Tai restoran “Siam”, mis õpetas armastust mitmekülgse toidukultuuri vastu.

Kui Jana parasjagu Tabasalu riiulite vahel usinasti ei askelda, leiab ta rõõmu ja kosutust hingele lugemisest ja rohelust täis rõdu eest hoolitsemisest. Enda eelmistest töökohtadest toob Jana eriti armsana esile just Laulasmaa Spa asukoha mereläheduse ja männimetsadega. Nii pole ime, et Jana valva silma ja rohenäpu võluväel on ka kõik Tabasalu poe taimed suureks ja tugevaks kasvanud!

Raamatutest loeb Jana täpselt seda, mis parasjagu põnev ja meelepärane. Pole tavatu, kui mõnikord leiab tema öökapilt lugemist ootamas mõne põhjaliku ajalooraamatu, teinekord aga ilukirjanduslikke seikluseid. Viimati luges Jana “Seitse õde” raamatusarja, millest viimane raamat veel raamatukogu laenutusjärjekorras lugemist ootab. Kes Tabasalu poodi satub võib julgelt lisaks heale veinisoovitusele ka mõnusa lugemissoovituse kaasa saada! 😉

Jana soovituste nurk:

  • Külla kaasa: võtan alati joogi, mida ka ise hea meelega naudin.
  • Kodus raamatu kõrvale: eelistan juua teed.
  • Alatine lemmik, mille juurde tagasi tulla: see jõudis minuni alles paar aastat tagasi ning selleks on Burgundia valge.

Mõte, mida kaasa anda: “Pole oluline kui haritud või andekas sa oled. See, kuidas sa teisi kohtled, ütleb kõik.”