Meie lood

Meie sommeljeed: Egon

Katrina
27.06.2023
Meie sommeljeed: Egon

eDrinksi ühte staažikamat töötajat Egonit võib kohata peamiselt Pärnu maantee poes rahulikul ja asjalikul moel veine soovitamas.

Mida sa tegid enne seda, kui veinid kogu su elu üle võtsid? 

Ma täpsustaks, et veinid pole kunagi mu elu üle võtnud, katsun seda osa muu meeldiva ja kasulikuga tasakaalus hoida. Aga enne veinipoe pidamist sai küll surfiklubi peetud, vanamööblit restaureeritud ja palju muudki tehtud.

Kuidas vein su südame võlus?

Ma nii lüüriliseks ei läheks, võibolla pärast reisi Burgundiasse millalgi ammu.

Missugustel hetkedel sa ei taha veini?

Noh, kui ma jooksen või surfan või loen jne. Eks neid hetki on palju.

Sommeljeekooli ajast mäletan, et sa korra mainisid mokaotsast, et oled Iisraelis koos sõpradega veini teinud, kas mäletan valesti? Mis lugu sellega on?

 Veini olen teinud mitmel pool, aga see võis olla hoopis Iraanis umbes 2006. aastal. Käisime kaasaga seal mägedes lumelaudadega sõitmas ja elasime kohaliku pere juures. Vein oli küll valmis, aga ikka kestadega koos ja see oli vaja lihtsalt selitada. Pakkusin Bordeaux stiilis munavalgetega varianti, aga perepoeg arvas, et ei tasu riskida, see on ainuke 200 liitrit ja kui miskit untsu läheb, oleks olnud jama. Kuidagi saime tehtud ikka, sellel oli meeldiv salakauba maitse. Nad seal keldrites salaja oma tarbeks ikka teevad.

Kange alko ei käi ka sinust kaarega mööda. Pane enda jaoks huvitavuse järgi pingeritta konjak, grappa, tequila, viin, viski, gin ja võibolla veel mõni, mis mulle kohe pähe ei tule.

Eks igaühe jaoks on oma hetk.

Meenuta palun elu parimat veinikogemust.

See oli sõbra juures Luxemburgis, olime soetanud Beaune lähedalt keldrist pisut veini, nende hulgas ka ühe ´Le Montrachet´, väga maitses, tootjat kahjuks ei mäleta.

Ja nüüd kõige veidrama maitsega vein, mida sa iganes maitsnud oled?

Primitivo.