Kaks husaari
Pühad on läbi, ohjeldamatu melu on kohe-kohe lõppemas. Kõigil on aeg end töölainele häälestada ja naeratades meenutada, kuidas veetsime selle igas mõttes raske aasta.
Ja siis meenub mulle lugu ühest (õigemini kahest) täiesti eepilisest sabraažist*.
Väike seltskond algajaid noori sommeljeesid tähistasamas oma jõulupidu. Härrad on end teatud piirini sättinud ja julguse kokku võtnud ning otsustanud daamidele muljet avaldada. Šampanjapudel on otsustatud avada nn “husaari” viisil.
Ja nüüd võtab Husaar number Üks pudeli kätte, “riietab” selle kerge ja kogenud liigutusega lahti, eemaldab museleti… Nuga on löögivalmis … Ja ebaõnn! Kork lendab reetlikult välja juba enne esimest metalli puudutust haprale klaasile.
– Kurat! – pääses nördinult noormehe huulilt.
– Sa ei oska! Vaata kuidas peab! – võtab teise pudeli vahuveini Husaar number Kaks.
Me kõik teame, et just nende sõnadega algab (või lõpeb) kõik apokalüptiliselt irratsionaalne, seletamatu ja huvitav meie elus.
Kogu protsessi korratakse. Teine pudel on paljas ja tegevusvalmis… ja teisel korral hüppab samuti kork enneaegselt kontrollimatult välja. Nördimus Husaar number Kahe näol on lihtsalt kirjeldamatu.
– Ära kurvasta. Mehel vahel ikka juhtub! – minu asjakohane kommentaar.
Kogu seltskonna metsik naer ja aplaus.
…..
* Sabrage on ilus prantsuskeelne sõna ja suurejooneline (kui seda õigesti sooritada) tegevus vahuveini pudeli avamiseks. Husaarid tegid seda mõõgaga, mõned eelistavad avada pudelit näiteks klaasi jalaga.
Sabraaži tähendus on korgi väljalöömine koos kaela ülaosaga õrnade liigutustega mõõga tera nüri küljega või suure noaga mööda pudeli kaela. Osa mahavalgunud vahuveinist uhub klaasi servadelt ära väikesed killud ning mulli võib klaasidesse valada ja ära juua, kartmata klaasikilde alla neelata.
eDrinks Tartu Lõunakeskuse sommeljee

Leave a Reply