CORPINNAT
CORPINNAT on Euroopa Liidu kollektiivne kaubamärk, mis on loodud eesmärgiga eristada suurepäraseid Penedèsi südames valmistatud vahuveine, tõsta kvaliteeti ja muuta tarbijate arvamust Cava-st kui odavast vahuveinist.
Corpinnat on Euroopa Liidus registreeritud alates 2017. aasta novembrist. Viinamarjakasvatuse pindala, kus saab toota Corpinnati vahuveine, on umbes 22 tuhat hektarit. Kliima, pinnas, maastik ja rohked kogemused viinapuude kasvatamisel loovad selles piirkonnas optimaalsed tingimused ainulaadse iseloomuga veini tootmiseks.
Tänaseks kuuluvad sinna vaid üksteist veinimõisa ja igaüks neist väärib tähelepanu. Nendeks on: Gramona, Llopart, Nadal, Recaredo, Sabaté i Coca, Torelló, Can Feixes, Júlia Bernet, Mas Candí, Can Descregut ja Pardas.
Kõik veinid peavad olema valmistatud 100% orgaanilistest viinamarjadest, mis on kasvatatud jätkusuutlikkuse põhimõtteid järgides ja korjatud käsitsi. Tootmine toimub eranditult Corpinnati territooriumil, kasutades ainult enda kasvatatud viinamarju. Veinid peavad olema laagerdunud minimaalselt 18 kuud (kuid 30-60 kuud settel on tavapärane praktika) ja sisaldama vähemalt 90% kohalikke viinamarja sorte. See lisab veinile väärtust, säilitab piirkonna eripära ja tõstab kvaliteeti.
Kuna Corpinnati territoorium asub Penedèsi piirkonnas, siis enamik suuremaid vahuveini tootjaid ei vasta uue sertifikaadi nõuetele: Cavat võib toota mitmes piirkonnas. Ja see on ühingu liikmete sõnul Cava peamine puudus – veini ja selle tootmisterritooriumi vahelise seose puudumine.
Tarbijate jaoks tähendab uus klassifikatsioon ühelt poolt kõrgema kvaliteediga veine. Teisalt tuuakse sisse veel suurem segadus: ühes piirkonnas võib toota nelja erinevat vahuveini: Cava, Clàssic Penedès, Conca del Riu Anoia (Raventos i Blanc) ja Corpinnat.
Corpinnat, mis tõlkes tähendab “sündinud Penedese südames”, paljudele on raskesti hääldatav ja raskesti meeldejääv nimi. Ühingu presidendi Xavier Gramona sõnul pole aga nimemuutusi oodata – “nimi seostub meie maaga.”
Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.