Kas see vein on joodav?

10689477_10205533329325397_7465540768169287306_n

Täna paluti minult valget veini, mis oleks kerge, kuiv ja taskukohase hinnaga. Iseenesest täiesti igapäevane soovike. Pakkusin välja kaks varianti, mida mina antud kriteeriumide järgi iseendale valiksin. Kuid kaubaks need ei läinud, kuna juhtumisi olid mõlemad veinid keeratava korgiga. See ei pidavat päris vein olema, mille kork on keeratav …

Kuidas tegelikult lood on?

Siinkohal põrmustan eelarvamusi ja ütlen, et tegelikult polegi vajadust kõiki veine punnidega kinni korkida. Keeratav metallkork ehk Stelvin piirab oluliselt õhu ligipääsu joogile, mistõttu veini küpsemine on aeglasem ning see püsib keeratava korgi all kauem värske kui naturaalse korgi puhul. Paariaastase kerge valge veini puhul on see suur võit, sest enamasti eelistame valges veinis kogeda ennekõike just värskust ja head happesust. Suur pluss on veel seegi, et keeratav kork välistab korgivea, mida statistiliselt esineb kuni 5% naturaalse korgiga kinni korgitud pudelitest.

 

Muidugi on metallkorgiga ka pisikene oht, et kui vein jääb keeratava korgi alla 4–5 aastaks, siis võib – aga ei pruugi! – tekkida reduktsioon ehk aroom sulgub ning vein muutub ilmetuks. Kuid siinkohal on lahenduseks veini õhutamine. Üldjuhul äratab dekanteerimine joogi taas elule.
Mina isiklikult suhtun keeratavasse korki väga hästi. Lisaks eelnimetatud põhjustele olen ma ka suur looduslaps ja mitte ei saa mainimata jätta, et metallkork säästab loodust! Milleks raisata korgitamme koort veinide peale, mis ongi mõeldud noorelt joomiseks?

Koduseks ülesandeks viskan veel ühe pommi õhku, kui ütlen, et keegi ei hakka 5-eurosele veinile päris korki panema. Vaidlete vastu? Kuid visake pilk peale, mida välja korgite … Millest see sulgur tegelikult valmistatud on? Kas plastikust või korgipurust kokkupressitud sulgur on päris veinile kõvem sõna kui keeratav metallkork?

Leave a Reply