28167646_10213681152415882_5678193670343633735_n

Kohe on kätte jõudmas oluline tähtpäev, mis iga eestlase hinge soojalt helisema paneb! Vinge on olla eestlane ja tunda uhkust meie esivanemate üle. Tänu neile saame tänavu pidada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Võimas, kas pole?

Kuid missugust jooki on sobilik nii väärikal tähtpäeval serveerida? Toon siinkohal välja mõned soovitused, milliste jookidega klaase kokku lüüa või teleka ees presidendi vastuvõttu jälgida.

 

Tori Siidritalu Manifest 100 (Hind: 11.98€ )
Šampanjameetodil valmistatud kodumaine siider, mida on laagerdatud pool aastat ehtsas kalvadose tammevaadis. Maitselt ümar ja pehme, õunaselt värske ning röstiste varjunditega. Ilus jook, ausalt! Muidugi ei saa mainimata jätta, et pilku tõmbab ka atraktiivne välimus, kust leiate rullikeeratult pisikese üllatuse.

Künstler Riesling Trocken (Hind 12.98€ )
Rheingau on Saksamaa üks kuulsamaid veinipiirkondi, kust pärinevad riislingud on silmapaistvalt elegantsed ja mineraalselt vürtsikad – kokkuvõttes ideaalsed toiduveinid. Künstleri veinimaja kuiv isend üllatab oma mahlaka puuviljasusega. On ühteaegu elavalt mineraalne, kuid peidab oma värske happesuse väga harmooniliselt puuviljase lopsakuse varju. Minu arvates sobib täiesti ideaalselt ka niisama nautimiseks.

Terredavino Roero Arneis (Hind 8.98€ )
Arneis on Piemonte (Itaalia) ajalooline viinamari, mis kohalikus murdes tähendab metslast, sest selle viinamarja kasvatamine nõuab omajagu taltsutamisoskust. Ajalooliselt istutati seda esialgu punaste keskele, et näljaseid mesilasi Nebbiolo marjadelt eemale meelitada. Muuhulgas lisati selle marju ka Barolo koostisesse, et viimase olemust pehmendada. Tänaseks valmistatakse Arneisist iseseisvat veini, mis on saanud ülimalt populaarseks. Seda iseloomustab aromaatne puuviljasus ja tsitruseline värskus, mille järelmaitset kaunistab mõnus ürdine noot. Suhteliselt kerge ning nõtke tegelane. Kindlasti üks minu lemmikuid.

Varvaglione Papale Linea Oro Primitivo di Manduria (Hind 16.48€ )
Primitivo on Lõuna-Itaalia tuntuim viinamarjasort, mis ei jäta kedagi külmaks. Siin on asi lihtne – see kas meeldib sulle või siis mitte. Tegemist on hästi marjase veiniga, võiks isegi öelda, et suisa moosisega. Seda iseloomustab tugev, sametine ja soe karakter koos pehme tanniini ning magusate vürtsidega. Varvaglione Papale Linea Oro on kindlasti üks silmapaistvamaid Primitivosid, mida hetkel kaubanduses pakutakse.

Sõstar & Pipar (Hind 21.98€ )

Käsitööna valmistatud mustasõstraliköör, mille koostisesse kuuluvad kodumaised marjad, mahe rukkiviin ja Tiina Tauraite enda kasvatatud tšillipiprad. Jooki iseloomustab täiuslik kooslus marjasuse ning vürtsikuse vahel ja mis eriti äge – see pole selline kleepekalt magus, pigem mahlakalt voolav. Ning tšilline tulisus keerab ägedusele vunki peale!

 

Palju õnne meile ja meeleolukat tähistamist!

Leave a Reply