sommelier

Sattusin ükspäev võõrasse seltskonda, kus uuriti, et kes ma siis olen ja millega tegelen. Vastasin, et töötan ühes veinipoes ning olen sommeljee. Teate, see oli päris koomiline, sest sõna „sommeljee” ei öelnud enamusele midagi ja nende silmis olin lihtsalt tavaline poemüüja.

Siinkohal meenutan oma kunagist veiniteekonna algust. Mida rohkem ma veinist teada sain, seda rumalamana ma ennast tundsin … Pärast baaskursust oli kogu see asi peas laiali nagu puder ja kapsad ning poest veini valimine oli paras pähkel. Mäletan, kui nõutult ma veiniriiuli ees seisin ja kõiki silte ükshaaval uurisin ning üritasin oma peas mingeid seoseid kätte saada. Käisin tollal mingites huvitavates poodides, kus müüjad polnud eriti “kodus” sellega, mida nad parasjagu müüsid. Usun, et nende närvid läksid krussi juba ainuüksi selle peale, kui ma jälle uksest sisse astusin. Ma olin korralik peavalu, sest pommitasin neid paraja portsu küsimustega ning lasin kõik pudelid letile uhkelt üles rivistada.

Olgugi, et tänaseks olen ma sommeljee ja saan oma valikutega üldiselt ise hakkama, külastan sellegipoolest ka praegu vaid neid kauplusi, kus vajadusel saan eksperdilt soovitusi küsida. Miks see minu jaoks oluline on? Tegelikult on asi lihtne. Kui alustad oma veiniteekonda, siis tavaliselt magusamatest, mitte kuigi kvaliteetsetest isenditest. Sealt hakkad sammuma aina kuivemate poole. Mingil hetkel oled seal lihtsate ja kergete, nii-öelda „rahvaveinide” juures ning kui needki läbi näritud, siis liigud edasi aina spetsiifilisemate ja võib-olla isegi veidi kiiksuga veinide poole. Kusjuures huvitav on see, et ühel hetkel teed ringi peale ning tuled tagasi oma esimese armastuse ehk magusamate tegelaste juurde, kuid selle vahega, et nüüd on sinu valikus kvaliteetsed hiliskorje tüübid. Ühesõnaga, kui ma veinipoodi astun, siis mina isiklikult tahan, et leti taga oleks inimene, kes on samuti selle teekonna läbi käinud ja oskab mulle oma sortimendist just selle õige kirsikese tordil leida.

Kas sa aga teadsid, et eDrinksi töötajad on kõik veinispetsialistid? Ma võin julgelt öelda, et pimeduses me ei koba ja teame, mida me müüme. Pealegi, sellest kuust on meil poodides üleval nurgakesed, kus esile tõstetud valik meie enda sommeljeede lemmikutest. Täna soovitan mina, aga homme leiad sealt Helari või Kätlini valiku.

Oled oodatud tutvuma ja veiniteemadel mõtteid vahetama!

P.S! Ja need, kes ei tea, mis loom see sommeljee on – teile jäägu guugeldamisrõõm!

 

Leave a Reply