riesling

Minult küsitakse päris tihti, et mis on minu lemmikvein. Teate, maailmas on nii palju ägedaid veine, millest ma tõenäoliselt ei oska undki näha. Ja küsida ühelt sommeljeelt sellist asja on sama, kui küsida mõnelt vanaemalt, et kes on tema lemmik lapselaps. Igaüks on isemoodi tore ja omamoodi armas. Sama on ka veinidega. Igal veinil on oma aeg ja koht.

Kui ütlen, et mulle meeldib näiteks Riesling, siis vaadatakse mind suhteliselt altkulmu ning vastuseks tuleb üks kahtlane „okei …”.  Jah, mulle meeldibki Riesling. Oma ametivendadele ma seda tõenäoliselt lahti seletama ei pea, kuid veiniga mitte nii kodus olev inimene seostab toda sõna kohe magusate ja nummide tegelastega sealt Moseli äärest. Tegelikult on Riesling aga väga happerohke viinamarjasort, millest saab tõsiselt püsse mineraalseid isendeid. Võiks isegi öelda, et läikiva turvise ja terasest mõõkadega rüütleid.

Minu suureks rõõmuks on meie sortimenti lisandunud ka üks tore Rheingaust pärinev veinimaja – Künstler! Esimene sakslane, keda minagi julgen kõvahäälselt soovitada. Kogu veinimaja sarja iseloomustab hea happesus, ilus balanss ja mõnus särtsakus. Erilise mulje jättis mulle aastakäiguga mullitav tüüp. Näen selles joogis päris korralikku arengupotentsiaali ja kindlasti oleks huvitav seda proovida mõne hea aasta pärast, et näha, missugune härra sealt siis välja koorub. Äkki tema ongi minu prints valgel hobusel?

Leave a Reply