gin metsis

Paar nädalat tagasi lisandus meie sortimenti uus kodumaine džinnitootja. Tegemist on käsitööjookidega, mis on juba paljudes huvi äratanud. Tootja kodulehele asja piiluma minnes ma aga suurt targemaks ei saanudki … Väga salapärane!

Kuid eile seisid mul leti ees ootamatult kaks muhelevat meest. Nemad need olidki, asjaosalised isiklikult! Silmad põlevalt säramas ja kaenlas proovipudelid, mis ootasid lahkelt maitsmist.

Meeste lugu algas möödunud kevadel ning ilmselgelt on siin taga suur kirg džinni vastu. Tekkis mõte ja asuti õhinal oma unistusi täitma. Ning nagu elus ikka, kui sa teed midagi armastusega, siis kõik uksed avanevad ja vaip ise rullub jalge ees lahti. Tänaseks ongi asjalood nii kaugel, et mehed jagavad oma unistust pudeldatud kujul ka teistele.

Sortimendis on neil 3 toodet: Latitude 59, Metsis ja Metsis – Barrel Aged. Ning mis kõige ägedam, ma sain neid kõiki maitsta!!! Valasin kõik tegelased pudelist välja ja rivistasin nad rõõmsalt üles, et neid omavahel kõrvutada ning võrrelda. Siinkohal ei saa mitte kuidagi kohe mainimata jätta seda lõhna, mis üles kerkis … Mõte liikus taas lapsepõlve radadele, mis kulgesid Abruka kadakate vahel! Nostalgiliselt helge emotsioon … Kas see ongi armastus?

Alustasin oma mekutamist. Jah, just nimelt mekutamist, sest need džinnid on tõepoolest puhas nauding! Alustasin kõige kangemast isendist, mille nimigi – Latitude 59 – juba viitab meie laiuskraadi kangusele ja põhjamaade kargusele. Aroomis lõi esmalt ninna täisküps kadakamari, mis on pehmelt mahe ning isegi magusamapoolne. Veel tundsin kurgist värskust ja tsitrustest kerkis esile apelsin. Mida kauem jook seisis, seda pehmemaks ta muutus, lisandusid mango, lagrits ning isegi vesimünt. Maitse oli oodatust jõulisem, torkivam ja suisa tuline, kuid järelmaitses jäi pikalt kestma sidrunikaramell. Väga äge, ausalt!

Seejärel pistsin nina Metsise klaasi ja seal oli see kadakamari tunduvalt rohelisem, kohe terav ning torkiv. Veel kerkisid esile jõuline sidrunikoor, koriander ja seeder, kuid taas muutus aroom pehmemaks, tooni hakkasid andma aprikoosid, mandariin ning kaneel. Olgugi et esmasest aroomist oleks võinud eeldada käredat loomust, oli maitse tunduvalt ümaram ja järelmaitses jäi suud paitama tuline ingver. Vau!

Lõpetasin oma maitserännaku tammes laagerdatud Metsisega ehk Metsis – Barrel Aged’iga. Mahe ja pehme, isegi õrnalt mesine. Põhitooni annavad troopilised puuviljad nagu mango, küps melon ning banaan koos kaneeli, vanilje ja muskaatpähkliga. Järelmaitsele lisab särtsakust keelel tantsu lööv piprasus. Kihvt!

Teate, tegu on äärmiselt vahvate toodetega ja need meeldivad mulle suisa nii palju, et kuidagi kohe ei taha neid kolleegidega jagada!

Leave a Reply