barolo

Paljud kliendid pöörduvad minu poole sooviga saada üks mõnusalt tummine vein. See esmalt nii tagasihoidlik ja lihtne soovike paneb mind aga päris korralikult kukalt sügama. Minu peas tekib lühis, sest ma ei tea, mida see täpselt tähendab … Mul on taaskord tunne, et siin jalutavad meie arvamused väga erinevas suunas.

 

Mida tähendab sinu jaoks tummine? Kas tummine on sama, mis tammine? Ehk et veinis on tunda tammevaadist pärinevat vanillisust ja puidusust? Või on see hoopis seotud tanniinsusega? Ehk et veini parkhapped muudavad suuõõne paksuks ja kuivaks … Sarnane tunne tekib suus, kui süüa toomingamarju või arooniaid. Seda nimetatakse ka kootavaks maitseomaduseks. Või on tummine vein sinu jaoks hoopis marjaselt moosine? Või on siiski tegemist veini ümarusega, mis tähendab, et ükski aroom ega maitse ei varjuta, pigem täiustavad üksteist? Kuid jah, siis võiksime seda harmooniat ka elegantsuseks või tasakaalustatud maitseks nimetada, kas pole?

Selge on vaid see, et tummine vein on kindlasti täidlasem isend ehk tiheda konsistentsiga ja täidab suu rohke maitsega. Vahel võib täidlane vein meenutada lausa kisselli. Kas sõna tummine tähistabki siis ainult täidlust või on selle taga veel miskit? Ehk on see segu kõigist ülalpool mainitud omadustest?

Mõnikord aga juhtub tõesti nii, et selle õige veini väljavalimine on nagu korralik teraapiaseanss, mille käigus tuleb sasipuntrast üles leida õige niidiots.

 

Leave a Reply