mademoiselle

Ühel esmaspäeval rivistasime üles kõik meie sortimendis olevad Sauvignon Blancid. Oli veine, mis mulle väga meeldisid, ja oli ka neid, millest lootsin rohkem. Ja tuleb tõdeda vana tõde – inimeste maitse-eelistused on vägagi erinevad. See, et mõni tegelane minu latini ei küündinud, ei tähenda, et vein juua ei kõlbaks.

Üks neiu suutis meie kõigi emotsioonid lõkkele puhuda. Nimelt oli suureks üllatajaks Loire’i orust pärinev Domaine Jean Teilleri Mademoiselle T. Juba enne väljavalamist jutustas Egon põlevate silmadega oma esmakohtumisest antud preiliga … Aga veini maitstes tulukesed tema silmis kustusid. Egon tunnistas, et täna talle see vein enam sellist eufooriat ei tekita … Miks? Selgus, et ta oli varem proovinud mõned aastad vanemat aastakäiku, täna oli klaasis tunduvalt värskem isend.

Kristhel aga ütles, et on samuti seda küpsemat veini proovinud ning teda jättis see tollal vägagi külmaks, kuid just tänane on ägedalt särtsakas! See on taas hea näide sellest, et isegi sommeljeede arvamused tihtilugu ei ühti.

Meie meespere vaidlusele, kas tegu on tagasihoidliku suudleja või agressiivse nümfomaaniga, ma ilmselgelt kaasa rääkida ei oska. Minu meelest on tegemist väärika ja elegantse preiliga, kellega kohtumine on ühteaegu kirgastav ning torkiv, kuid samas ka pehme ja naiselikult õrn.

Leave a Reply