järjest kasvav trendisuund või midagi enamat?

14457414_10209124199054896_8944113184198990878_n

Meil on poodides praegu käimas orgaaniliste veinide kuu, kus valik veine on toredasti esile tõstetud ning sõbralikuma hinnaga. Paljud on minu käest küsinud, et mida tähendab sõna orgaaniline? Ja samas on ka hulk kliente, kes tulevadki väga konkreetse sooviga soetada ainult ökoveini. Mida kujutab endast mahevein ja mille poolest ta teistest erineb?

Tegelikult on asi väga lihtne. Maheveine on kahte tüüpi, orgaanilisi ja ökoloogilisi. Ökoveinide puhul kasvavad viinapuud looduslikult ilma, et inimkäsi sekkuks. Orgaaniliste veinide puhul aga viinapuid jälgitakse, kärbitakse, hooldatakse pinnast jne.

 

Muide, orgaaniline ei tähenda, et vein oleks lisaainetest prii. Orgaanilistes veinides on lubatud terve rida lisaaineid nagu näiteks pärm, munavalge ja loomsed ensüümid. Seega orgaaniline ei tähenda tingimata, et vein on vegan, mida tihti ekslikult arvatakse.
 

Võime siis väita, et orgaaniline vein tähendab seda, et viinamarjade kasvatusmeetod on tavapärasest looduslikum. Kui tavaliste ehk mitte-mahepõllumajanduslike veinide puhul pritsitakse viinapuid kahjureid peletavate mürkidega, tehakse keemilist umbrohutõrjet ja kasutatakse mineraalväetisi, siis orgaaniliste veinide puhul väetatakse põlde naturaalse sõnnikuga, umbrohu eemaldamiseks kõblatakse pinnast regulaarselt ning kahjureid meelitatakse eemale aromaatsete lillede ja taimede istutamisega.

Pealegi, kui mullas on rohkem elusorganisme, siis peab viinapuu nendega toitainete saamiseks konkureerima ehk juured tungivad sügavamale pinnasesse ning omandavad seeläbi ka rohkem mineraale ja vitamiine.

Veinimeister sekkub orgaanilise veini valmistamisse nii vähe kui võimalik. Filtreerimisel välditakse samuti kemikaalide kasutamist, kuid siinkohal tasuks meeles pidada, et kõik veinid vajavad säilitamise kindlustamiseks stabilisaatorit. Selleks kasutataksegi väävliühendeid ehk sulfiide, millest olen ka varem kirjutanud. Orgaaniliste veinide puhul on paika pandud sulfiidide maksimaalsed kogused ja need on piirkonniti seadustega reglementeeritud, üldjuhul on need kaks kuni kolm korda madalamad kui tavalise veini puhul.

Mina ei ütleks, et orgaanilised veinid nüüd hinnalt väga palju kallimad oleks või maitse poolest drastiliselt erineksid. Sarnaselt tavaveinidele on siingi isendeid, mis mulle väga meeldivad ja samas veine, mida teist korda enam ei mekiks. Maitse asi!

Kuid tule proovi ise järele!

Leave a Reply