CONTAINS SULFITES

wine

Viimasel ajal olen kuulnud palju selle kohta, kuidas veinis sisalduvad sulfitid on kahjulikud. Ma ei hakka siin diskuteerima, et kas sulfitid on head või halvad ja kas need on süüdi järgmise hommiku peavalus või kas ökovein on tavalisest parem. Aga räägin natuke, kuidas need veini saavad ja miks need seal on.
Väävliühendite kasutamine veinivalmistamisel on laialt levinud, kuna vabanev vääveldioksiid toimib nii veini säilitajana kui ka desinfitseerijana. Ühendeid pritsitakse nii vaatide puhastamiseks kui ka marjadelt metsiku pärmi ja bakterite hävitamiseks või lisatakse neid tahkel kujul virdele.
Loomulikult saab veini valmistada ka ilma väävliühenditeta, aga sellegi poolest tekib neid veini sisse alati. Kuidas? Sest metsikud pärmid hakkavad omavahel võitlema. Kõvemad vennad suudavad stressiseisundis sünteesida mädamunalõhnalist väävelvesinikku, et oma vastased jalust niita. Tekkivast väävlist enamiku tarbib sama pärm küll ise ära, kuid väävliühendid jäävad siiski veini. Punaveini puhul mängivad rolli ka värvained, mis veini küpsedes lagunevad ja vabastavad sealjuures mõningal määral väävliühendeid
Enamasti kasutatakse väävliühendeid siiski teadlikult ja käärimise käigus krõmpsutavad pärmirakud vähemalt osa neist ühenditest rahumeeli ära. Valmis veini puhul on pärmide elutegevus küll lõppjärgus, aga puudub garantii, et soodsate tingimuste kokkulangemisel need vennad tuhast ei tõuse. Selle vältimiseks lisatakse lõpetuseks viimane surakas väävliühendeid, et tagada veini stabiilsus.
Arvan, et kui sa just ülitundlike inimeste sekka ei kuulu, siis pole mõtet veinis sisalduvate sulfitite pärast oma pead väga vaevata, kuna nende kasutamine on seadustega reguleeritud. Ja naljakas, et veiniga üldse see teema nii aktuaalseks puhutakse. Sulfiteid lisatakse säilivuse parandamiseks praktiliselt kõikidele konserveeritud toodetele ning eriti ohtralt on neid kuivatatud puuviljades, mida oma lastele tervisliku näksina anname.

 

Leave a Reply