12193292_10206780035452271_7462418271197285266_n

pipar viinEelmisel reedel Haaberstis tööl olles sain parasjagu Pärnu maantee poes askeldanud Tiialt sõnumi, et kas ma viina müün juba? Eeee… mis viina? Ma ei saanud aru, millest ta räägib.
Pool tunnikest hiljem astusid Tiina ja Erki viinadega uksest sisse. Nende tulek oli nii tore, sain ülimalt positiivse ja sooja emotsiooni.
Valminud on selle aasta ports pipraviina, mille tšillipiprad on Tiina ise kasvuhoones hoole ja armastusega kasvatanud. Viin on valmistatud tema ainulaadse retsepti järgi ning iga aastakäik on erinev, kuna siin mängivad rolli möödunud aasta kasvutingimused, temperatuur, päikese intensiivsus ja sademete hulk. See on käsitöötoode, mis valmistatud kodumaisest mahepiiritusest. Viina tšillisus on saavutatud värskete pipardega, mis annavad sellele rohelise muru iseloomu.
Minu jaoks oli esmane aroom, mille nina kinni püüdis, küps melon. Siis tuli tugev piprasoojus ja selle vaibudes jäi selline lutsernimagus lõhn kestma, mis mind jälle lapsepõlveradadele tiris ning kodusaart Abrukat meenutas. Samas oli maitse oodatud puuviljasusest tugevam ja teravam.
Olen ise päris kõva tšillisõber ja minu arust on see üks üliäge toode, mida plaanin pühapäeval oma isale kinkida, et talvel esimeste külmetusnähtude korral oleks võtta.

P.S! Juua kindlasti toatemperatuuril, et tšillide aroom  ja maitse saaks teid paremini rõõmustada!

Leave a Reply